Architektura Wnętrz – Meble na wymiar z drewna litego

ekologiczne_meble_na_wymiar
Jestem młodym i ambitnym architektem, chcącym projektować wartościową architekturę z drewna. Od dziecka byłam inspirowana architekturą i podróżami. W 2011 roku wyruszyłam na wolontariat do Indii, a następnie Algierii. Po drodze podejmowałam się najróżniejszych prac, w zamian za wyżywienie i nocleg. W 2014 roku odnalazłam się w świecie architektury i ekologii, pracując przy budowie biblioteki w Tanzanii. Tam narodziła się pierwsza myśl o woodenline – kolekcji mebli z drzew powalonych przez burze i huragany. Rok później, obroniłam dyplom z wyróżnieniem na wydziale Architektury i Urbanistyki na Politechnice Rzeszowskiej. Doświadczyłam pracy w biurach zagranicznych takich jak Liu Hue biuro architektoniczne (Chiny) oraz Cebra (Dania). W kwietniu 2016 roku zdecydowałam się podjąć pracę niezależną w branży na którą zawsze było jest i będzie duże zapotrzebowanie, tak powstało woodenline – meble na wymiar.



Projektujemy i wykonujemy lampy z drewna litego ( kliknij w link by zobaczyć więcej )

Projektujemy i wykonujemy lampy z drewna litego ( kliknij w link by zobaczyć więcej )

Woodenline to firma powstała z myślą o ludziach, którzy wysoko stawiają sobie styl, szacunek dla miejsca, oraz ochronę środowiska. Cenimy jakość i terminowość, do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie. Posiadamy wysokiej klasy sprzęt stolarski oraz zaplecze techniczne i architektoniczne. Oferujemy obsługę projektu we wszystkich jego fazach. Wykonujemy projekty:

-wnętrz prywatnych domów i mieszkań
-wnętrz komercyjnych biur, sklepów, lokali usługowych, gastronomicznych i innych
-modernizacji, adaptacji i rozbudowy istniejących obiektów
-zabudowy letniskowej
-zagospodarowania terenu
-podniesienia znaczenia ekologii we współczesnym designie,
-stworzenia mebli drewnianych wykonanych z naturalnego mało przetworzonego drewna – meble na wymiar,
-wytwarzania produktów poprzez łączenie drewna z różnymi materiałami,
-nanoszenia grafik (wypalanie, malowanie, rycie) na wytworzone produkty, przy zachowaniu naturalnej linii drewna (pozostawienie zawsze jednej krawędzie która jest nieobrobiona).



projektowanie wnętrz indywidualne kompozycje dla kążdego

projektowanie wnętrz indywidualne kompozycje dla każdego

Specyfika usług projektowania architektonicznego, które świadczymy obejmuje również przerób drewna różnego rodzaju, głównie drewna konstrukcyjnego klasy wb, wc. Dodatkowo świadczymy usługi obrabiania drewna powierzonego przez klienta, produkcji różnego rodzaju produktów użyteczności publicznej np. stojaki na narty, kostki drewniane wieloużytkowe, stojaki, taborety, lampy itp. W przyszłości odpady z cięcia tj. trociny planujemy przeznaczyć do produkcji innych form użytkowych.
Za każdym razem, niezależnie od skali projektu, naszym podstawowym celem jest uzyskanie wartościowego i ekonomicznego rozwiązania, optymalnego dla indywidualnego klienta.

Grupa docelowa to osoby potrzebujące ,,oddechu” w ówczesnym świecie architektonicznym. Odbiorcami są klienci znudzeni obecną ofertą rynku która przytłacza mnogością i wielkością wzorów, reklam i informacji, w której brakuje zwykłej prostoty i naturalnego wyglądu. Pracujemy z osobami lub firmami które posiadają chęć wyróżnienia się w gronie znajomych jednak nie pstrokatą formą, lecz jakością i świadomością współczesnego designu- ekologicznego, innowacyjnego oraz wyróżniających sie mebli na wymiar.



Ekskluzywne meble na wymiar dla najbardziej wymagających klientów - zobacz stoły oraz półki ( kliknij w link by zobaczyć więcej )

Ekskluzywne meble na wymiar dla najbardziej wymagających klientów – zobacz stoły oraz półki ( kliknij w link by zobaczyć więcej )

Proponowana architektura nie kusi nowością, raczej skłania się ku temu co było, ku pierwotności. Pragnie zredukować nadmierny zasób pojęć i idei, do kilku podstawowych znaczeń. Odnosi się do samej siebie i do miejsca, w którym powstała i z którym jest zrośnięta. Dlatego tradycyjne materiały powoli wracają do łask, zarówno ze względu na dostępność lokalnych surowców czy walory ekologiczne, jak również z powodu głęboko drzemiącej tęsknoty za pierwotną i bliską naturze prostotą. Artyści często wspomagają się naturalnymi procesami takimi jak erozja, wiatr, które ostatecznie potęgują efekt doświadczenia całego dzieła.



zobacz stojaki na sprzęt sportowy firmy woodenline.pl ( kliknij w link by zobaczyć więcej )

zobacz stojaki na sprzęt sportowy firmy woodenline.pl ( kliknij w link by zobaczyć więcej )

Drewno jest materiałem od którego się odeszło zastępując je płytą wiórową oraz sklejką których produkcja wymaga dodatkowych nakładów pracy i zanieczyszczania środowiska. Główną innowacyjnością w naszej działalności gospodarczej jest wykorzystywanie materiałów odnawialnych. Korzystamy również z żywic epoksydowych (bardzo twardy materiał, pochodna roślinna). Dodatkowo meble są wzbogacone wysokiej jakości stalą. Meble które nie tylko mają piękny wygląd i doskonałą jakość, ale również są bardzo funkcjonalne oraz niesamowicie trwałe. Wyposażenie wnętrz stworzone techniką handamade ma niepowtarzalny styl i smak, którym każdy klient może się cieszyć niepowtarzalnością naszych mebli na wyłączność.